Akciju tirgus tirdzniecības sesijas laiki

Neskatoties uz to, ka mūsdienās tirdzniecības darbības finanšu tirgos galvenokārt notiek tiešsaistē, tirgoņiem tāpat ir jāzina tirdzniecības sesiju darba laiki.

Četras globālās tirdzniecības sesijas

Lielāko daļu gada, no pirmdienas līdz piektdienai, finanšu tirgi darbojas kā parasti - kotēšana tiek atjaunināta kamēr tirgoņi tirgojas. Tomēr pasaules laika zonu dēļ tirdzniecības diena ir sadalīta četrās ērtās sesijās: Āzijas, Eiropas, Amerikas un Klusā okeāna.

Tā kā darījumu periodi pārklājās, ir diezgan vienkārši izvēlēties jums "pareizās" stundas.

Akciju tirgus tirdzniecības stundu grafiks. Laika zona ir UTC+2 (Austrumeiropas laiks, EET):

Kad tiek runāts par Biržas tirdzniecības laikiem, parasti tiek izmantota UTC laika zona - Universal Time Cooridinated. RoboMarkets termināļu darba laiks atšķiras no UTC par 2 stundām (UTC+2). Kad vairākas valstis pārslēdzas uz vasaras laiku pavasarī, starpība kļūst lielāka (UTC+3).

ReģionsPilsētaAtvērtsAizvērtsBirža
ĀzijaTokija2.0010.00TSE
Honkonga3.0011.00HKEX
Singapūra2.0010.00SGX
EiropaFrankfurte8.0016.00FWR
Londona9.0017.00LSE
AmerikaŅujorka15.0023.00NYSE
Čikāga16.0024.00CHX
Klusais okeāns Velingtona22.006.00ASX
Sidneja22.006.00ASX

Āzijas Tirdzniecības Sesija

Tas ir pirmais akciju tirgus atvēršanās laiks. Tirdzniecības sesijas liakā vērtspapīri tiek kotēti TSE (Tokija), SGX (Singapūra) un HKSE (Honkonga). Piemēram, tādu slavenu Japāņu elektronikas un auto ražotāju akcijas, kā Honda, Toyota, Canon, Casio, Sony utt.

Eiropas Tirdzniecības Sesija

Kā likums, šajā laika logā ir raksturīgas būtiskas cenu svārstības pašā sākumā un pēc pusdienlaika, kad Eiropas tirgoņi atgriežas darbā. Frankfurtes sesija sākas 08.00 CET, savukārt Londona sāk 09.00 CET. Laika zonu atšķirības dēļ ir skaidri redzams, kad beidzas Āzijas sesija un sākas Eiropas. Eiropas sesijai ir raksturīgāka lielāka nestabilitāte.

Amerikas Tirdzniecības Sesija

Šī sesija sākas, kad Eiropas tirgoņi beidz savu darba dienu: tajā brīdī tirgū ir Eiropas tirgoņi, kas beidz savu darba dienu un amerikāņi, kas tikko ieslēguši savus datorus. Tāpēc Amerikas sesiju uzskata par visaktīvāko un agresīvāko akciju tirgos.

Tas ir labākais brīdis investīcijām NASDAQ un NYSE kotētajās akcijās, piemēram, Apple, Twitter, Amazon u.c.

Klusā Okeāna Tirdzniecības Sesija

Šī sesija sākas Velingtonā 18.00 UTC. 20.00 UTC Sidneja pievienojas sesijai. Klusā Okeāna sesija ir vienīgā, kas pārklājas ar kādu citu sesiju. To raksturo mērena nestabilitāte, ja tajā laikā nenotiek būtiski ekonomiskie vai politiskie notikumi.

BUJ

Kāpēc tirgonim vajadzētu zināt tirdzniecības sesiju darba laiki?

Lai laiku tirgū izmantotu efektīvi tirgonim ir jāzina tirdzniecības grafiks. Tirdzniecības sesiju darba laiki darba laiki ir vienādi, un ņemot vērā laika zonu atšķirības, tirdzniecību var veikt visu dienu. Tas ir īpaši būtiski nepārtrauktai automātiskajai tirdzniecībai.

Papildus tam vienas un tās pašas sesijas laikā maiņas kursi un dažādi indikatori var būtiski atšķirties. Katrai sesijai ir nepieciešama citādāka stratēģija, līdz ar to katram tirgonim ir jāseko tirdzniecības grafikam.

Kad tirgi pārstāj darboties?

Visi globālie tirgi ir slēgti sestdienās, svētdienās un svētku dienās. Kā arī grafiki var atšķirties konkrētiem instrumentiem. Svaigāko informāciju par gaidāmajām izmaiņām brīvdienu vai citu iemeslu dēļ variet atrast šajā lapā.